Fit sernik na spodzie jabłkowo-owsianym

s5

Jestem ogromną fanka serników i jedyne, co sprawia, że ich nie lubię to rodzynki. Sernik z rodzynkami mi nie smakuje i kropka. Za to wszelkie wersje fit witam z uśmiechem na ustach. Wiem też, że uwielbiacie fit słodycze, dlatego w cudowne poniedziałkowe popołudnie witam Was fit sernikiem na spodzie jabłkowo-owsianym. Przygotowanie go jest wyjątkowo proste, a efekt zadowoli najbardziej wybredne podniebienia. Z przepisu ucieszą się też osoby będące na diecie, pod warunkiem, że nie zjedzą całej blachy na raz 😉 Polecam zatem upiec i zaprosić na kawę przyjaciółki. Ostatecznie im one grubsze tym Ty szczuplejsza 🙂

Składniki na dno:

Dnem są tu owsiane ciastka domowego wypieku, a w zasadzie połowa porcji, więc podaję proporcje na całość, a Wy już wiecie, żeby połową wylepić dno tortownicy lub blaszki o średnicy 20 cm a z pozostałej części upiec ciasteczka.

1 jabłko

1/2 szklanki płatków owsianych górskich

1 jajko

2 łyżki mąki (użyłam orkiszowej)

1 łyżka jogurtu naturalnego

1 łyżeczka miodu

1/2 łyżeczki cynamonu

Jabłko umyć, obrać, usunąć gniazdo nasienne i zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Do jabłka dodać pozostałe składniki, wymieszać i odstawić na 15-20 minut. Następnie połową porcji wyłożyć tortownicę wyłożoną papierem do pieczenia i umieścić na 15-20 minut w rozgrzanym do 180 stopni piekarniku. Z pozostałej części łyżką formować ciasteczka, czyli nakładać ciasto na papier do pieczenia i upiec przy okazji ku radości dużych i małych domowników.

Składniki na masę serową:

2 jajka

250g chudego twarogu

2 płaskie łyżki mąki ziemniaczanej

200g jogurtu greckiego

1 łyżeczka cukru z prawdziwą wanilią i kardamonem (używam Kamis)

2 łyżki syropu z agawy (aktualnie bio syrop w promocji w Lidlu, możesz zastąpić miodem, ksylitolem, stewią itp.)

Jak wykonać?

Białka ubić na sztywną pianę.

W blenderze umieścić pozostałe składniki i miksować do uzyskania jednolitej masy.

Na koniec dodać białka i delikatnie wymieszać.

Masę wylać na dno owsiano-jabłkowe i piec jeszcze ok. 40 minut w temperaturze 160 stopni.

Sernik po wystudzeniu możecie dodatkowo udekorować. Ja poszłam na łatwiznę i polałam polewą czekoladową, a następnie posypałam płatkami kokosowymi. Moja polewa to rozgrzany olej kokosowy i kakao. Wy możecie bardziej poeksperymentować, choć i bez polewy smakuje wyśmienicie.

Smacznego!

Jeśli lubisz fit przepisy – koniecznie zajrzyj jeszcze tutaj i tutaj 😉



There are 12 comments

Add yours
  1. Artur

    Sernik z wanilią i kardamonem! Pycha! Jadłem raz to zestawienie i wiem, że je uwielbiam 🙂 Bardzo fajny i prosty przepis. Świetny pomysł na wykorzystanie przepisu na ciastka 🙂 Chętnie do niego sięgnę. Pozdrawiam!

  2. 0jla

    Sernik to chyba moje ulubione ciasto! Uwielbiam go w każdej postaci! I nawet rodzynki mi aż tak w nim nie przeszkadzają 😀 Twoja propozycja wygląda obłędnie 🙂


Dodaj komentarz