Temat hulajnogi elektrycznej pojawiał się u nas od dawna. Młoda chciała, a my zwlekaliśmy z zakupem. Ostatecznie ustaliliśmy, że sprzęt rozpędzający się do prędkości 18 czy nawet 25km/h wymagać będzie od naszej córki zdanego egzaminu na kartę rowerową. Jeśli kojarzycie powiedzenie „chcieć to móc” to Lena okazała się tu doskonałym przykładem. Zdała test, zaliczyła egzamin praktyczny i tym samym jako dumna posiadaczka karty rowerowej rozpoczęła przygodę na swojej pierwszej hulajnodze elektrycznej Globber One K E-Motion 15. Śmiga na niej od maja, zrobiła mnóstwo kilometrów po różnym terenie, więc uznałam, że sprzęt przetestowała wyjątkowo sumiennie i dziś możemy Wam go zrecenzować podając zauważone plusy i minusy.
Globber One K E-Motion 15
To lekka (8 kg) i kompaktowa hulajnoga elektryczna renomowanej marki Globber, która na starcie kusi designem i ceną. Dedykowana jest dla nastolatków i dorosłych, dzięki czemu ja mogę na niej również śmigać po przysłowiowe bułki do sklepu. Na jednym ładowaniu możecie przejechać dystans do 15km, rozpędzając się maksymalnie do 18km/h.
Z doświadczeń moich i Leny, jazda na niej jest wyjątkowo intuicyjna. Sterujecie prędkością poprzez sensor wbudowany w podeście a hamujecie naciskając hamulec umieszczony nad tylnym kołem.
Światełko i dzwonek w zestawie zwiększają widoczność i bezpieczeństwo na drodze, ale nie zwalniają użytkowników z używania rozumu i noszenia kasku. Korzystając z tego sprzętu warto również zabezpieczyć go przed kradzieżą. Możecie to zrobić używając zapięć rowerowych o których pisałam Wam tutaj.
Jak uniknąć mandatu jeżdżąc na hulajnodze elektrycznej?
Warto wiedzieć, że 20.05.2021 r. w życie weszły nowe regulacje, zgodnie z którymi kierujący hulajnogą elektryczną mogą poruszać się nią po ścieżce rowerowej lub drodze dla rowerów, jeśli taka została wyznaczona. W przypadku drogi dla rowerzystów i pieszych kierujący hulajnogą musi dostosować prędkość do prędkości, z jaką poruszają się piesi, oraz ustępować im pierwszeństwa. Dopuszczalna prędkość hulajnogi elektrycznej wynosi 20 km/h, więc nasza spełnia ten warunek, ponieważ rozpędzić ją można maksymaknie do 18km/h.
Warto również zaznaczyć, że na hulajnodze nie można przewozić innych osób, ale z powodzeniem można zafundować szybki spacer lubiącemu biegać psu 🙂
Wrażenia z jazdy hulajnogą elektryczną Globber
Wiatr we włosach jest wyjątkowo przyjemny, sama jazda intuicyjna i łatwa do opanowania a zasięg do 15km w zupełności spełnia nasze oczekiwania, ponieważ do szkoły czy sklepu nie mamy dalej niż 2km, więc Lena ładuje sprzęt co kilka dni. Na uwagę zasługuje również składana konstrukcja z regulowaną wysokością kierownicy na trzech poziomach (88/95,5/103 cm) oraz fakt, że dzięki systemowi Trolley mode mamy możliwość wygodnego prowadzenia hulajnogi w wersji złożonej. Duże, 8″ koła świetnie radzą sobie na chodniku, ale i drodze szutrowej. Optymalny jest także czas pełnego ładowania, który wynosi 3-4h.
Elementem, które wg mnie marka powinna dopracować są naklejki z logotypem, które jak widać na załączonych zdjęciach już zdążyły nam się w kilku miejscach uszkodzić. Nie wpływa to jednak na komfort i bezpieczeństwo jazdy, a jedynie na estetykę. Fajnie, gdyby model ten występował w szerszym wariancie kolorystycznym.
Dla kogo Globber One K E-motion będzie doskonałym wyborem?
Z pewnością dla nastolatków i dorosłych do ok. 85kg. Co prawda producent zapewnia, że hulajnoga pojedzie również z cięższym kierowcą, ale wybierając hulajnogę bierzmy zapas i zostawmy sobie zapas. Sprzęt ucieszy wszystkich, którzy szukają sensownego rozwiązania w cenie poniżej 1000 zł a z uwagi na styl życia, potrzebują składanej hulajnogi elektrycznej z całkiem niezłym zasięgiem na jednym ładowaniu.
Według mnie warto zainwestować w hulajnogę Globber w ramach prezentu na urodziny, czy dzień dziecka. My z wyboru po kikumiesięcznych niemal codziennych testach jesteśmy bardzo zadowoleni.
There are no comments
Add yours