Czy wiesz, że otyłość utrudnia leczenie raka piersi?

20140831-rak piersi2

Mam nadzieję, że jesteś odpowiedzialną kobietą i coroczne badania masz już za sobą. Jeśli nie to zrób je proszę jak najszybciej.

Wielokrotnie namawiam Was do wygospodarowania czasu tylko dla siebie i poświęcenie go na aktywność fizyczną. Nadwaga to już nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny. Nadmierne kilogramy przyczyniają się do powstawania wielu chorób w tym raka piersi, którego u osób z nadwaga dużo trudniej jest leczyć. Badania przeprowadzone w Nowej Zelandii wykazały, że u kobiet z nadwagą leczenie raka piersi inhibitorami aromatazy przynosi gorsze rezultaty. Wyniki badań opublikowano na stronie University of Auckland. Profesor Mark Elwood podkreśla, że otyłość oznacza mniejszą przeżywalność oraz zwiększa ryzyko nawrotów u pacjentów m.in. z rakiem jelita grubego, hormonozależnym rakiem piersi czy rakiem trzonu macicy.

20140831-rak piersi

Miej świadomość, że rak piersi dotyczy coraz większej ilości kobiet i diagnozuje się go u coraz młodszych kobiet. Aby zminimalizować ryzyko choroby badaj się systematycznie, naklej sobie na lustrze w łazience instrukcję samokontroli piersi i noś dobrze dopasowaną bieliznę – rola bielizny jest niesłychanie istotna, ponieważ pozwala nam ona w miły sposób dbać o zdrowie. Wrócimy do niej niebawem, bo mam dla Was niespodziankę tematyczną.

20140831 - rak piersi 2

O tym jak wykonać samokontrolę piersi przeczytasz tutaj: http://www.rakpiersi.pl/Samobadanie-piersi.html

Zdjęcia do tego artykułu pochodzą ze strony kobieta.wp.plThere are no comments

Add yours

Dodaj komentarz