Czy Twój dom jest bezpieczny?

kamera bezpieczny dom 0

Lipiec. Miesiąc wakacji. Sezon urlopowy w pełni, choć lato dość długo w tym roku daje na siebie czekać, pojawia się i znika, mocno dozuje nam słońce. My jak co roku staramy się uniknąć nadmorskiego gwaru i za miesiąc wakacyjny obieramy czerwiec. Każdy taki wyjazd to nie tylko kwestia organizacji, spakowania (olaboga!) pięcioosobowej rodziny, odkrycia, że bagażnik nie jest z gumy i zakupu stoperów do uszu, aby przez sześć godzin nie słyszeć kłótni z tylnych foteli. To również dopilnowanie, by dom był bezpieczny, kwiaty podlane, śmieci wyniesione, przejrzana lodówka i by żaden złodziej nie wpadł na pomysł odwiedzin. Z uwagi na to, że za ścianą u nas nie mieszka jeszcze żaden sąsiad, nie możemy raczej liczyć na życzliwość. W takich chwilach tęsknimy trochę za mieszkaniem na osiedlu pełnym słynnych sąsiadek emerytek, które „niezauważalnie” wyglądają zza firanki monitorując wszystko co się dzieje wokół. Wtedy nas to czasem bawiło, czasem irytowało, dziś nawet byłoby potrzebne.

Jak bezpiecznie udać się na urlop?

Czyli, co możemy zrobić zanim wyjedziemy z domu? Co Wy robicie? My przede wszystkim sugerujemy:

 • poinformować o nieobecności sąsiadów,
 • opłacić porządne ubezpieczenie,
 • zainwestować w rolety i zamki antywłamaniowe,
 • skorzystać z oferty zewnętrznej firmy ochroniarskiej,
 • uruchomić monitoring domu.

Wiem, że relacje z sąsiadami są różne, ale mimo wszystko warto o nie dbać. Dawniej biegało się do sąsiada, by pożyczyć brakujący składnik do ciasta. Dziś polecam poprosić, by rzucili okiem na Waszą nieruchomość, zostawić im numer kontaktowy do siebie, a jeśli macie zaufanie – również klucze. Nam zaufani sąsiedzi podczas krótszych wyjazdów wyprowadzali psa. W czasie urlopu podlewają kwiaty, wietrzą dom tuż przed przyjazdem, udostępnią licznik wody w razie wizyty inkasenta, a w czasie ulewy sprawdzają, czy dach nie przecieka.

W kwestii ubezpieczenia od lat mamy wybranego agenta i tu Pani Joanna obsługuje nas i nasze dobra kompleksowo, co docelowo jest łaskawsze dla portfela.

Z roletami mamy problem, ponieważ deweloper miał w ofercie jedynie hałaśliwe, nie antywłamaniowe, a później się okazało, że wymagana jest zgoda Wspólnoty Mieszkaniowej na tego typu montaż i tym oto sposobem wciąż mieszkamy bez rolet, co ani komfortowe ani zbyt rozsądne nie jest. Obiecujemy więc szybką poprawę w tym temacie. Pierwsze pomiary i wyceny już za nami.

Firmy ochroniarskie na naszym osiedlu idą wręcz na wyścigi, dlatego łatwiej o wynegocjowanie dobrej oferty. Tu polecam kontakt z kilkoma firmami i wzięcie oferty na piśmie (mailowo) by później udać się do konkurencji 😉 O swój portfel należy dbać. Bezapelacyjnie!

Dlaczego warto zainwestować w monitoring domu?

Myślę, że tu za wiele nie trzeba tłumaczyć i jak mawiają „przezorny zawsze ubezpieczony”. Jeśli chcecie w pełni się zrelaksować na urlopie i spokojnie spać, przyjrzyjcie się temu tematowi. Z doświadczenia wiem, że warto. W tym roku mieliśmy taką możliwość, ale o tym poniżej.

Jak oszczędzić na monitoringu?

Najlepiej korzystać z niego tylko wtedy, gdy faktyczne tego potrzebujesz. Jeszcze do niedawna było to w zasadzie niemożliwe. Dziś taką opcję daje Ci między innymi usługa Bezpieczny Dom. Możecie bezpłatnie przetestować ją przez 14 dni, co daje możliwość przekonania się do jakości usługi i sprzętu. Nasze testy wypadły pomyślnie, dlatego zdecydowaliśmy się je kontynuować przez najbliższy rok.

Bezpieczny dom to kamera kompatybilna z aplikacją w telefonie i laptopie. Bardzo wygodna forma, która nie jest szczególnie odczuwalna w miesięcznym zestawieniu wydatków, a daje bezcenne poczucie bezpieczeństwa i pełną kontrolę na to, co się dzieje na salonach 🙂

Jak działa kamera z opcją Bezpieczny Dom?

Fenomenalne jest to, że dzięki aplikacji z poziomu telefonu i komputera, gdziekolwiek byście nie byli, możecie zerknąć i zobaczyć, czy Wasz dom jest bezpieczny. Obraz z kamery jest bardzo dobry jakościowo, sterowanie działa płynnie a w nocy działa na zasadzie podczerwieni, widać więc wszystko nawet przy zgaszonym świetle. Dodatkowo zapis z kamery jest automatycznie rejestrowany, a Wy otrzymujecie powiadomienie SMS-em o wykryciu ruchu. Dzięki temu w razie potrzeby jesteście w stanie błyskawicznie zareagować.

Dodatkowe zastosowanie kamery:

 • Sprzęt i usługa świetnie sprawdzi się w roli monitoringu, gdy zatrudniamy np. nową nianię.
 • Możemy również podejrzeć malucha, gdy śpi na piętrze, bez wspinania się po schodach. Fajne, co?
 • Mamy oko na starsze dzieci, które już same wracają po szkole do domu.
 • Możemy podglądać, co robi nasz pupil
 • lub co się dzieje pod naszą nieobecność w firmie.
 • Wybrane filmy można zapisać, dzięki czemu nie uciekną nam piękne, wzruszające lub śmieszne momenty z życia.

Mam nadzieję, że podałam Wam wystarczająco dużo powodów na to, że warto zainwestować w Bezpieczny Dom. Koszt urządzenia to jedyne 299zł. Producent naszej kamery ma również w swojej ofercie kamery zewnętrzne i czujniki dymu.

Dajcie znać, co Wy robicie aby Wasz dom był bezpieczny? Kto pilnuje Waszego majątku podczas, gdy Wy wypoczywacie na plaży?

 There are 5 comments

Add yours

Dodaj komentarz