4-20 listopada śniadanko festiwal

sn

Cieszę się, że Polacy zaczynają zwracać uwagę na istotny element diety, którym jest śniadanie. Często je pomijamy, często z nim zwlekamy, ograniczamy do wypitej w biegu kawy, tłumacząc się brakiem czasu bądź tym, że nasz organizm nie potrzebuje rano jeść. A potrzebuje, tylko odzwyczajając go od tego zaburzamy metabolizm i narażamy swoje zdrowie. Skutkiem takiego działania często są nadprogramowe kilogramy, kiepskie wyniki i pojawiające się pytanie: czemu jestem gruba skoro tak niewiele jem? No właśnie dlatego, że nie jesz i Twój biedny organizm nie wie, kiedy i jak długo będzie trwała kolejna głodówka, więc naturalnie wszystko co ostatecznie wrzucisz do brzucha zostaje magazynowane i odkładane na gorsze czasy. Twój organizm jest mądry, dba o Ciebie. Zadbaj więc i Ty jedząc smaczne, pożywne śniadanie.

Nie oglądam telewizji, ale dziś włączyłam na „Dzień dobry tvn” i usłyszałam, że od 4 do 20 listopada ponad 200 lokali w Polsce bierze udział w Śniadanko Festiwal. Na czym on polega i jak wziąć w nim udział? Już podpowiadam 🙂

  1. Wystarczy wejść na stronę festiwalu – klik! lub pobrać aplikację Everytap.
  2. Następnie wybieramy miasto i lokal. Do wyboru mamy ponad 200 knajp!miasta3. Decydujemy się na śniadanie i ilość, którą chcemy zamówić. Wybieramy tost z jajkiem, chrupiącą ciabattę z szynką, zdrowy koktajl, czy owsiankę. Można bardziej lub mniej zdrowo, jak zawsze to Ty decydujesz jakim paliwem się karmisz.

Klikamy, płacimy (transakcje są bezgotówkowe) i gotowe! Wybrane śniadanie odbierzesz do 20 listopada z Everytap na iOS i Android od 4.3 Warto dodać, że cena śniadania jest bardzo atrakcyjna, to tylko 9zł.

Zachęcam Was do jedzenia śniadań każdego dnia i wykorzystania festiwalu by umówić się na wspaniałą śniadaniową randkę z tymi, których kochacie. W tygodniu nie jest to możliwe? Wykorzystajcie weekend!

Dajcie znać, czy idea festiwalu Wam się podoba? A jeśli skorzystacie to koniecznie pochwalcie się, co dobrego wybraliście.

Z listy wrocławskich lokali widzę dwa w których jadłam i które polecam. Pierwszym jest Mleczarnia. Tą wybieram z uwagi na klimat (stare, zdekompletowane meble, świeczki, haftowane serwetki) i bliskość lokalu w stosunku do Filii Oriflame i pyszne ciasta.

f1

Drugim jest BLT w którym organizowałam I Wrocławskie Spotkanie Blogerek o którym możecie poczytać tutaj – klik!f2

Dużo dobrego słyszałam też o Pobite Gary ZUPY, ale jeśli randka ma być romantyczna to chyba zdecyduję się jednak na restaurację Przystań & Marina położoną na wyspie, nad Odrą, przy przystani łodzi i tramwajów wodnych.

Inspiracji do kreowania domowych, smacznych i zdrowych śniadań możecie też szukać na moim instagramie – kliknij i obserwuj!

s1

s2

s3There are 3 comments

Add yours
  1. JOKOeat

    OOO, idę w weekend na śniadaniowa randkę:) co prawda lubię sama robić śniadania, ale od czasu do czasu nie zaszkodzi tak „porandkować”;) ogólnie chyba coraz więcej restauracji i barów ma akcje śniadaniowe – jestem za:)


Dodaj komentarz