Co zrobisz dla siebie w wakacje?

kolor

Wakacje to czas błogiego lenistwa, jeśli jest się uczniem albo studentem siedzącym w kieszeni u rodziców 😉 Mamy raczej nie mają wakacji, bo nawet, gdy wybiorą się gdzieś bez dzieci to nie jest to zbyt długi relaks a myśli i tak do domu i małych skarbów wędrują. Chcesz, czy nie, mamą jesteś 24h na dobę, co nie oznacza, że masz jeździć tylko wokół komina i świata poza tą trasą nie widzieć. Nie tak dawno, bo wczoraj napisałam Ci już, że jesteś ważna! No i kiedy, jeśli nie latem rytm dnia, temperatura i słońce sprawiają, że dzień jest dłuższy, a Ty bardziej aktywna i spragniona życia. Lato to idealny czas na działanie.

Warto się więc zastanowić, które kompetencje chcesz rozwijać? Nawet będąc na urlopie wychowawczym możesz tak zorganizować czas, by znaleźć go odrobinę dla siebie i zrobić rzeczy o których zawsze marzyłaś (skok na bungee, ze spadochronem, wieczorny rejs po Odrze, kurs gotowania, odłożona i zakurzona książka itp. itd.). Mogą to być również rzeczy, które wesprą Twój rozwój osobisty (kursy, szkolenia, nauka języka) czy wzmocnią Twój biznes. Twojego pracodawcę z pewnością ucieszy fakt, że byłaś w czasie urlopu w miarę swoich możliwości aktywna i zadbałaś o poszerzanie horyzontów. Zatem, do dzieła droga Mamo!

Zastanów się na czym Ci zależy i zrób wszystko, aby się w tej kwestii wzmocnić.

Sama jestem dyrektorem sieci sprzedaży, współpracuję ze szwedzką firmą kosmetyczną Oriflame. Do tej pory koncentrowałam się na szkoleniach i rekrutacji. Tego lata postanowiłam udoskonalić swoje umiejętności z zakresu analizy kolorystycznej. W sobotę jadę na kurs do Gliwic. Prowadzi go autorka książki „Ubierz się w kolor”, stylistka – Aleksandra Frątczak.

Przypominam Ci, że mam rodzinę i psa, więc 2-dniowy wyjazd wymaga ode mnie dobrego zorganizowania i w pewnym sensie poświęcenia, a mogłabym przecież zostać w domu i nie robić żadnej rewolucji. Zdecydowałam inaczej, bo jestem dla siebie ważna, uwielbiam zdobywać nowe umiejętności i poszerzać kompetencje. A gdy to robię – czuję się szczęśliwa, dumna, spełniona, pewna siebie, zdolna, kreatywna, wyjątkowa… Zupełnie tak ja Ty!

Na kursie:

  • poznam nowatorski podział na 12 typów kolorystycznych
  • nauczę się profesjonalnie dobierać kolory do typu urody
  • dowiem się, jak łączyć kolory
  • otrzymam certyfikat i książkę Oli.

Ta wiedza pozwoli mi nie tylko robić korzystniejsze dla mojego typu urody zakupy. Pozwoli mi też lepiej doradzać eM. podczas codziennego wyboru koszuli, butów i spodni, Klientkom podczas wyboru odpowiedniej pomadki, czy cienia z katalogu i lepsze szkolenie w tym zakresie mojego zespołu sprzedażowego. Lepiej wyszkolony zespół sprzeda więcej, więc więcej zarobi, Konsultantki i ich Klientki będą zmotywowane i zadowolone, a ja zostanę korzystniej wynagrodzona przez firmę z którą współpracuję za dobrze wykonaną pracę. Tyle korzyści dzięki jednemu kursowi! Wyobrażasz to sobie? 🙂

A jak jest z Tobą? Co Ty w czasie letnim dla siebie zrobisz? Zaplanowałaś już? Jeśli nie to zachęcam Cię do zrobienia listy z rzeczami, które od zawsze masz ochotę zrealizować, a na które brakowało Ci czasu, czy też zwyczajnie z nimi zwlekałaś. Następnie wypisz, co musisz zrobić, ile zapłacić, jak zorganizować czas czy delegować obowiązki, by każdą z tych rzeczy ma których Ci zależy zrealizować? Ile zajmie Ci to czasu? Kto może Ci w tym pomóc? I jak się poczujesz po zrealizowaniu tego zadania? Czego się nauczysz? Jaki to może mieć wpływ na Twoje życie zawodowe czy rodzinne? Później posortuj swoje marzenia od tych najbardziej śmiałych do najprostszych w wykonaniu i weź się do realizacji jeszcze dziś. Doświadczaj satysfakcji i bądź dumna z siebie każdego dnia! Każda wielka podróż zaczyna się od zrobienia pierwszego kroku, więc jeśli chcesz opanować angielski – naucz się dzisiaj 5 nowych słówek. Jeśli chcesz nadrobić zaległości książkowe – przeczytaj choćby kilka kartek. Trzymam za Ciebie kciuki!

kolor2Jeśli uznasz, że i Tobie tego typu kurs jest potrzebny – zapisz się wysyłając maila na kontakt@aleksandrafratczak.plThere are no comments

Add yours

Dodaj komentarz