Wrocławskie Spotkanie Blogerek – część I

spotkanie

22 stycznia we wrocławskim BLT & flatbreads spotkało się grono szczególnych kobiet. Połączyła je wspólna pasja, chęć rozwoju i doskonalenia się w tym co na robią – w blogowaniu. Wraz z Justyną ze ZmiksujTo miałam niesamowitą przyjemność być organizatorem tego wydarzenia. Uwielbiam wyzwania i wysoko stawiam sobie zawsze poprzeczkę, więc starałyśmy się by wszystko było dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Czytając pierwsze relacje cieszę się, że nam wyszło 🙂 A zaczęło się od tego, że wspólnie wymyśliłyśmy to spotkanie, ogłosiłyśmy zapisy, wyłoniłyśmy 15 Uczestniczek i przystąpiłyśmy do działania. Musiałyśmy ustalić datę, godzinę, założenia szkoleniowe, Prelegentów i Sponsorów, dzięki którym to wydarzenie było jeszcze bardziej atrakcyjne dla Uczestniczek. Z uwagi na rozstrzał tematyki poruszanej przez nasze Blogerki postawiłyśmy złapać trzy pola, które zainteresują każdą z nich. Padło na rozwój, fotografię i makijaż do zdjęć, gdyż różni on się sporo od tego wykonywanego na co dzień. Dzisiejszy wpis poświęcam więc kwestii organizacji oraz naszym fantastycznym Prelegentom. Kolejny będzie z upominkami, które ledwo na to spotkanie dowiozłam, bo było ich całe mnóstwo.

Rozwój na naszym spotkaniu reprezentowała Agnieszka Nowakowska. Zawodowo certyfikowany coach i mówca motywacyjny, prywatnie żona i mama trójki dzieci. Agnieszka z wdziękiem, pewnością siebie i pasją rozpoczęła wyjątkowo interesującą rozmowę z Uczestniczkami. Opowiedziała nam, jak ważny jest rozwój w życiu kobiety i fakt, by nie ograniczała się ona jedynie do prania firan czy zmiany pieluch, ale pielęgnowała i rozwijała również to, co kocha i co daje jej pieniądze. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko, a życie układa nam się różnie i nikt nigdy nie da gwarancji, że książę na białym rumaku, ten jedyny, wybrany, będzie z nami do końca naszych dni. Lepiej więc postawić na niezależność i zadbać o własny portfel już dziś. To najzwyczajniej w świecie rozsądne rozwiązanie! Na koniec prelekcji Agnieszka zaproponowała wszystkim Blogerkom bezpłatną pierwszą sesję coachingową przy kawie i wiem, że część z nich już się na nią umówiła.

aga1

aga2

Drugim tematem była dyskusja o fotografii z Rafałem Ryzińskim, który zapewniał nam oprawę foto z wydarzenia. To dzięki niemu mamy cudne zdjęcia ze spotkania. Dzięki niemu dowiedziałyśmy się też, jak w domowych warunkach i nie wydając fortuny wykonać dobrej jakości zdjęcia na bloga. Jak tylko wyzdrowieję planuję wycieczkę po płachtę styropianu i halogeny budowlane. Zdobytą wiedzę zamierzam przetestować w praktyce i jeśli jakość zdjęć na moim blogu się poprawi to wiecie już, czyja to będzie zasługa 😉 Rafał na co dzień pracuje w Fast White Cat i zajmuje się tam fotografią komercyjną dla wielu znanych marek. Wiosną rusza z kursem o którym z pewnością przeczytacie na blogu, bo ja jako pierwsza wpisałam się na listę uczestników. Co tu dużo pisać.. fotografia nie jest moją mocną stroną, więc czas to zmienić!

rafal

Trzecia wystąpiła Make Up Artist Sandra Smolarczyk Wybrała z sali modelkę, padło na świeżo upieczoną mamusię  – Izę z bloga Po drugiej stronie brzucha i jej wykonała makijaż. Pokaz trwał dość długo, ponieważ Sandra nie tylko wykonała Izie cudny make-up, którym zachwyciła się sala, a i obecni mężczyźni w postaci męża i syna. Sandra malując zrobiła nam od razu szkolenie z nakładania podkładu, rozświetlania i modelowania twarzy, blendowania (rozcierania) cieni, aplikacji sztucznych rzęs i poleciła swoje ulubione produkty, których używa podczas makijaży do sesji zdjęciowych. Bardzo cenna była ta lekcja i sama się wielu rzeczy nauczyłam.

sandra

sandra2

sandra3

Jako ostatnia głos zabrała Urszula Kaptur z wrocławskiej drukarni Like08, która była jednym ze Sponsorów spotkania i wykonała nam cudne logo, podarowała koszulki a także przygotowała spotkaniowe kubki sponsorowane przez Poki.pl Ula opowiedziała nam jak i za pomocą których narzędzi promować blogi, a także przygotowała specjalny voucher na usługi swojej firmy. Przyznała się też, że jej pasją jest diet coaching i po godzinach również bloguje! Jej strona to Co Fit Ula – zapraszam!

ula

Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości lokalu BLT, której szef osobiście doglądał by na stole niczego nam nie brakowało a także udostępnił na wyłączność bardzo klimatyczny poziom -1. Miałyśmy okazję napić się pysznej, zielonej herbaty, wybranych kaw, jak również spróbować wielu specjałów tego lokalu. Mnie do gustu przypadły głównie wegańskie tarty podane na starcie, jak również pizza. Z tego, co wiem to lokal ten słynie też z najlepszych burgerów w mieście – tak przynajmniej twierdzi mój eM., który pracując w centrum często na nie wpadał 😉

Jeśli słyszałyście kiedyś o promocji:

Kawa –> 6zł

Poproszę kawę –> 5zł

Dzień dobry, poproszę kawę –> 4zł

To właśnie u nich 🙂

blt1

blt2

blt3

Serdecznie dziękuję Justynce, że udźwignęła ze mną temat i chrupki 😉 Dziękuję też Uczestniczkom, Prelegentom i goszczącej nas restauracji BLT we Wrocławiu. Jutro postaram się dodać post z upominkami, które dzięki uprzejmości Sponsorów sprawiły, że nasze spotkanie z pewnością na długo zapadnie wszystkim w pamięć. A wydarzenie odbyło się dzięki:

sponsorzy

 There are 5 comments

Add yours
  1. Agnieszka Walewinder

    Co za fantastyczne i ciepłe spotkanie! Bardzo się cieszymy, że portal Poki.pl mógł wesprzeć tak interesujący event jakim było Wrocławskie Spotkanie Blogerek. Mamy nadzieję, że nie jedna blogerka będzie miło wspominać to wydarzenie pijąc poranną kawę z kubków Poki. Serdecznie pozdrawiamy z Amsterdamu i już zabieramy się do czytania recenzji ze spotkania na blogach blogerek, które wzięły w nim udział. Polecamy się też na przyszłość! 🙂


Dodaj komentarz