Bliskość [+niespodzianka z okazji 10.000]

nanaf organic noszenie dziecka

Jedną z najważniejszych potrzeb człowieka jest przytulanie. Wiecie, że już po około 10 sekundach przytulanie obniża ciśnienie krwi? Dodatkowo daje poczucie miłości, bliskości i akceptacji. To najlepsza inwestycja na przyszłość i im szybciej nastąpi tym dla małego człowieka lepiej. Im dłużej i częściej będzie kontynuowana tym cudowniej. Aby podkreślić znaczenie bycia blisko z dziećmi powstał między innymi Międzynarodowy Tydzień Bliskości, który kalendarzowo trwa do jutra, ale zachęcam Was, by przedłużać i celebrować wspólne chwile bez względu na ramy czasowe wydarzenia. Zastanówmy się dziś czy w ogóle jest przytulanie? Jaki ma wpływ na nasze dzieci i co możemy zrobić, by przytulać je częściej? A na koniec z uwagi na to, że niedawno na moim fanpage’u uzbierała się Was okrągła liczba, a wczoraj magiczne 10.000 obserwujących pokazał instagram, mam niespodziankę tematyczną z której ucieszą się głównie młode i przyszłe mamy.

Międzynarodowy Tydzień Bliskości 2017r.

Znany jest także jako Międzynarodowy Tydzień Noszenia i w tym roku przypadł na 2-8 października. Inicjatywa wyszła od stowarzyszenia Babywearing International Inc. ale w obchody włączają się lokalne organizacje, położne, doule, ośrodki kultury, kluby mam itp. W czasie promocji noszenia organizują oni szereg ciekawych warsztatów, wykładów i zajęć na które możecie udać się z dziećmi.

Warsztaty te nie dotyczą stricte noszenia, bardzo często można się na nich nauczyć masażu Shantala, uczestniczyć w zajęciach baby joga albo poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekologicznych pieluszek wielorazowych.

Warto zatem zorientować się, co konkretnie dzieje się w naszej okolicy i jak Międzynarodowy Tydzień Bliskości świętują lokalne mamy, by do nich dołączyć.

Deficyt czułości

Wiecie, że większość dorosłych ludzi mających problem z nawiązywaniem bliższej relacji, to ludzie, którzy w dzieciństwie nie doświadczali czułości i nie nasycili się miłością rodziców? Tak, tak! Tak zwany „zimny chów” wcale nie przynosi pozytywnych efektów, nie sprawia, że chłopcy stają się bardziej męscy ani nie wzmacnia emocjonalnie. Zupełnie inaczej ma się natomiast kwestia aktualnie dość mocno promowanego rodzicielstwa bliskości.

Zalety przytulania i noszenia

 • przytulanie jest bezpłatne, przyjemne i zdrowe,
 • zaspokaja fizyczną potrzebę bliskości u dziecka,
 • łagodzi stres,
 • daje ciepło,
 • pobudza do pracy układ odpornościowy,
 • wspiera aktywne rodzicielstwo,
 • łagodzi bolesne ząbkowanie, kolki i gorsze dni,
 • obniża ciśnienie krwi,
 • naukowo udowodniono też, że dotyk mamy najlepiej uśmierza ból.

Niespodzianka wspierająca bycie blisko, bycie razem

Lubię, gdy zgłasza się do mnie Sponsor u którego prywatnie robię zakupy. Uwielbiam korzystać z potęgi rekomendacji i polecać Wam najlepsze rozwiązania oraz miejsca godne uwagi. Nature Polis odkryłam we wrześniu, szukając alternatywy dla obecnie stosowanych preparatów do kąpieli i pielęgnacji ciała dla moich dziewczyn, którym życie utrudnia atopowe zapalenie skóry (AZS). Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Bliskości, Kamila z Nature Polis przygotowała niespodziankę dla moich Czytelników w postaci miękkiego nosidła z bawełny Caboo – klik!

caboo orla opinie

Zagraj o Caboo Orla!

Caboo to świetna opcja dla mam chustowych i niechustowych, która poza noszeniem pzwala również w bardzo dyskretny sposób nakarmić dziecko piersią. Caboo to sprytne połączenie chusty elastycznej z nosidełkiem ergonomicznym. Całość jest zgrabnie zszyta tak, by było szybkie i proste w obsłudze, co docenią z pewnością początkujące mamy oraz te szukające rozwiązań na krótkie dystanse. Nosidło składa się z dwóch części i daje możliwość lepszego ułożenia dziecka. Pierwsza część to baza z regulacją kółkową, a druga to pas stabilizujący i podtrzymujący dziecko. W praktyce najpierw zakładamy na siebie nosidło, następnie wkładamy do niego dziecko i na koniec zawiązujemy pas. Po zakończeniu używania chowamy je do estetycznego woreczka dołączonego w zestawie.

Producent podaje, że nosidło to jest odpowiednie dla dzieci od 2,7 do 14,5kg. Używając Caboo na starcie korzystamy z opcji kołyski, następnie gdy niemowlę zaczyna odwodzić nogi przechodzimy do pozycji pionowej, ale ograniczamy przebywanie dziecka w nosidle. W chwili, gdy maluch samodzielnie siedzi możemy już go nosić do woli. W pierwszych dwóch etapach proces noszenia powinien być raczej sporadyczny i warto go nie przeciągać zbyt długo. Starszaki można nosić za pośrednictwem Caboo także na biodrze, co zobaczycie na filmie poniżej. Koniecznie zerknijcie też na pierwszy film z instrukcją obsługi Caboo i sprawdźcie, jakie to proste!

Na koniec dodam jeszcze, że właśnie to nosidło dla swojej córki Klary wybrała Anna Lewandowska.

Co zrobić, aby otrzymać piękne nosidło Caboo Orla? 

 1. Obserwuj na instagramie: zabieganamamacom oraz naturepolis_com
 2. Udostępnij grafikę konkursową wraz z hasztagami: #gramocaboo #naturepolis #zabieganamama i zrób to do 11.10.2017r.
 3. Oznacz w komentarzu trzy bliskie Ci osoby.
 4. Cierpliwie czekaj do 12.10.2017r. kiedy to w tym poście na blogu oraz w poście konkursowym na instagramie pojawią się wyniki.
 5. Zwycięża jedna osoba, na dane do wysyłki od Zwycięzcy czekamy 7 dni, a po tym terminie nosidło zostanie ponownie rozlosowane.

Powodzenia!

 There are 5 comments

Add yours
 1. Karolina

  Przytulanie to wartość, którą możemy dać naszemu dziecku. Szkoda, że w dalszym ciągu niedoceniana. Cieszy jednak fakt, że rodzicielska świadomość rośnie i grono przytulających rodziców ciągle rośnie.
  Wspaniała nagroda konkursowa, aż żałuje, że mój Kuba podrósł 😉

 2. Aneta Jaros

  Oj chyba jak każda kobieta uwielbiam się przytulać a najbardziej do Moich dzieci bo one tak szybko rosną że niedługo przytulnie się do mamy to będzie dla nich ” siara ” więc wykorzystuje to póki się jeszcze da 🙂

 3. Kasia

  Bliskość to wyjątkowy dar, którym mżemy się dzielić z innymi – wielka (nie do przecenienia) wartość/
  Odnoszę czasami wrażenie, że moc dotyku (głasków, przytulania, delikatnego masażu) oraz związanych z nim poczucia bliskości, bezpieczeństwa już od pierwszych chwil życia – są niedoceniane, zbyt mało pielęgnowane i wykorzystywane.
  Ważny jest więc każdy taki głos, który jednym o tym przypomni, niektórym uświadomi, a jeszcze innych skłoni do weryfikacji własnych nastawień i zachowań (taką mam nadzieję i wiarę!)


Dodaj komentarz