AmiGami – i nie ma dziecka!

ami6

Pierwszy raz z cudakami AmiGami spotkałam się na podwórku. Dostała je w prezencie córka sąsiadki i dziewczynki jak zaczarowane siedziały na kocu zdobiąc koniki. Nie ulegam reklamom, bo nie oglądam telewizji, a jeśli już kupuję zabawki to wybieram takie, które nie tylko sprawiają radość, ale przy okazji czegoś uczą, coś rozwijają, zabawa nimi trwa więcej niż pięć minut i nie rozwalą się tuż po wyjęciu z opakowania.

Po dzisiejszej wizycie u dentysty młoda dostała paszport dzielności i szóstkę z plusem, a ja jeszcze w trakcie dość długiego czasu na fotelu nagradzając jej odwagę obiecałam, że będzie mogła sobie wybrać jakąś nagrodę. Obietnic należy dotrzymywać, więc od dentysty pojechałyśmy do CH Korona. Lena ma zwyczaj wybierać rzeczy dość oryginalne, jak na 5-latkę. Mamy już na koncie drzewo, globus, kino a dzisiaj padło na AmiGami.

AmiGami to zabawka, którą stworzy Twoje dziecko. Ćwiczy przy tym kreatywność, cierpliwość i precyzję. Potrafi zająć moją córkę na dobrą godzinę a ja siedzę i obserwuję jak ona zakręca, odkręca, zmienia swojego konika z niesamowitym błyskiem w oczach. Zabawka nie jest kosmicznie droga, w Auchan zapłaciłyśmy za nią 32zł. Producent Mattel przewiduje ją dla dzieci w wieku 6+ ale z moich obserwacji wynika, że już 4-letnie dziewczynki potrafią się nią fajnie bawić.

W zestawie znajdziecie plastikowego konika, 30 papierowych elementów ozdobnych, 55 naklejek, narzędzie do zakręcania oraz 6 wpinek z nasadkami. W koniku znajdują się dziurki w które wkładamy wpinki z nawleczonymi na nie papierowymi częściami tworząc tym samym wymarzoną zabawkę.

Na YouTube możecie obejrzeć film z tą zabawką:

Zapraszam też do naszej prywatnej galerii z białym konikiem. W sklepie występowały też inne wzory i kolory AmiGami.

ami1

ami2

ami4
ami7

ami8

ami5There are 5 comments

Add yours

Dodaj komentarz