Inspiracje Wielkanocne.. Część I

20150327 – inspiracje2

..które zamierzam w tym roku wprowadzić do naszego domu.

Startuję w kuchni. Tu w oko wpadł mi drożdżowy koszyczek wielkanocny. Same przyznajcie, że jest cudny, a i wykonanie do najtrudniejszych nie należy, więc spróbuję na 100% i pochwalę się efektami. W ogóle na stronie „NaMiotle.pl” znajdziecie mnóstwo ciekawych przepisów i porad, więc warto tam zajrzeć. Przepis na koszyczek tutaj: http://namiotle.pl/5068/jak-zrobic-koszyczek-z-ciasta-drozdzowego/

20150327 - inspiracjeDo koszyczka jako pierwsze wędrują jajka. Fajnie, gdyby były ciekawie ozdobione. Wbrew pozorom wcale nie trzeba mieć wyjątkowych zdolności plastycznych, aby je cudnie ozdobić. Wystarczy być sprytną, a zachwycicie domowników i gości. Zapewne każda z Was ma w swojej kosmetyczce lakiery do paznokci. Wylejcie je na wodę i już macie gotową bazę. Później wystarczy zanurzyć jajo, a mozaika cudnie oplecie naszą pisankę i fru do koszyczka 🙂 Polecam wykonać ten zabieg w rękawiczkach, w przeciwnym wypadku manicure macie gratis 😉 Technika ta sprawdzi się także przy wydmuszkach i tu, aby uniknąć pobrudzenia rąk polecam nadziać na patyczek do szaszłyków.

Pomysł i zdjęcie ze strony: http://tipy.interia.pl/zdjecie,l,18478_0,pisanki-marmurkowe.html

20150327 - inspiracje2

Nie wiem, czy się na ten pomysł w tym roku skuszę, ale przyznajcie, że jest ciekawy? Znałyście go? Awaryjnie w Biedronce zakupiłam owijki na pisanki. Wybrałam te w stylu ludowym:

20150327 - inspiracje7

Mając na uwadze dzieci planuję również kolorowe jajeczne galaretki. Możecie je wykonać w specjalnych foremkach lub też w wydmuszkach, które wcześniej trzeba dokładnie wyparzyć. Na facebooku widziałam również, że w wydmuszkach można umieścić także składniki klasycznej galarety.

W wersji dla dzieci nie będę dawała sztucznych barwników spożywczych. Pomysł i przepis znajdziecie tu: http://www.choose-to-thrive.com/2011/04/rainbow-easter-eggs.html

20150327 - inspiracje3

Wersja wytrawna tutaj: http://www.przyslijprzepis.pl/przepis/wielkanocny-akcent-jajko-galaretka-pisanka

20150327 - inspiracje5

Na dziś to już koniec inspiracji, ale obiecuję Wam, że temat rozszerzę chociażby o wielkanocne nakrycia stołu. Pamiętajcie, by kupić rzeżuchę. Jeśli ma cudnie wyglądać na stole to należy ją posiać najpóźniej 5-6 dni przed świętami.

Dzieci z pewnością ucieszy widok wesołych skorupek z zielonymi włosami:

20150327 - inspiracje6 (2)

 

 There are no comments

Add yours

Dodaj komentarz