Śniadanie Mistrzów

s3

Wieczór. W tle słyszę wywiad z Wojciechem Cejrowskim i nagle z jego ust pada zdanie: „Nie ma przymusu siedzenia tam, gdzie nas kłuje w tyłek.” Przyznajcie, że fenomenalne! Sprowokowało mnie do wpisu.
Pomyśl, co Tobie przeszkadza i zrób coś z tym! Do północy jeszcze sporo czasu. Można zrobić trening, nadrobić picie wody, poczytać. Można zacząć od jutra. Tylko, ile razy już to sobie obiecywałaś? Ile razy zaczynałaś od jutra? Gdzieś kiedyś wpadł mi w oczy obrazek:

jutro_ide_biegac_2014-07-22_11-02-56Czy to czasem nie o Tobie? 😉

Aby nie mieć wymówek warto się dobrze do tego jutra przygotować. Rano nie będzie Ci się chciało wstać z łóżka, przestawisz budzik, a później w biegu dopijesz kawę, pomalujesz rzęsy, wskoczysz w buty i fru do pracy. Być może po drodze musisz jeszcze dzieci odwieźć do przedszkola. Albo trafisz na korek. Tym sposobem zamiast zjeść coś sensownego pójdziesz na skróty i w sklepie poprosisz o drożdżówkę. Na trening zabraknie Ci weny i czasu,  a doopa rośnie.. Tymczasem do lata zostało 235 dni. Wykorzystaj je mądrze. Wydrukuj sobie grafik ćwiczeń, zaznacz tam dietę i wodę. Z radością nagradzaj się codziennie plusami za prawidłowe decyzje. Twoje ciało i umysł z pewnością Ci się za to odwdzięczą. Będziesz ładniej wyglądała. Z radością poprosisz o mniejszy rozmiar podczas zakupów na które udasz się z uśmiechem, bo wszystko będzie na Tobie świetnie leżeć. Odzyskasz wiarę w siebie, a pewność ta sprawi, że sięgniesz po rzeczy na ten moment nieosiągalne. Twój partner spojrzy na Ciebie z takim błyskiem w oczach jak patrzył na pierwszych randkach. Pamiętasz jeszcze ten wzrok? Być może dostaniesz wreszcie wymarzoną pracę. Albo spełnisz setki innych marzeń, bo uwierzysz, że możesz, że zasługujesz, że Ci się należy! To jak, startujesz?

Na starcie istotne jest zdrowe, pożywne śniadanie i takie Ci dziś polecam.

Przepis na Śniadanie Mistrzów:

Warstwami płatki jaglane, tarte jabłko z cynamonem, płatki owsiane górskie, mleko kokosowe z nasionami chia, otręby żytnie, plastry banana skropione cytryną, orzechy (u mnie fistaszki), kleks z domowej roboty dżemu jagodowego. Możesz dać mrożone owoce, bakalie, inne kombinacje zdrowych płatków. Na koniec zalej wszystko odrobiną mleka (dałam bez laktozy). Rano wszystko będzie miękkie, syte i bardzo smaczne.

Takie śniadanie doda Ci skrzydeł! Dzięki niemu idealnie zaczniesz dzień, świetnie sprawdzi się też po treningu. Zrób od razu druga porcję komuś, kogo kochasz.

Smacznego!s2There are 5 comments

Add yours

Dodaj komentarz