Co przeczytam w sierpniu?

20150809 – ksiazki

Jak już pewnie wiecie albo się domyślacie analizując liczbę zdjęć z książkami – kocham czytać! Mam również takie postanowienie, że z każdej wypłaty kupuję 2-3 nowe książki. Kupuję, bo lubię a po drugie ja po nich strasznie bazgram tzn. zakreślam to, co przykuwa moją uwagę, co inspiruje, co skłania do refleksji lub natychmiastowego wprowadzania zmian. Te, które uznam za szczególnie warte uwagi – odkładam do ponownego przeczytania i nawet, jeśli po czasie nie czytam ich znów „od deski do deski” to wracam do tych zakreślonych fragmentów, na nowo je analizując.

Rozwój osobisty jest dla mnie ważnym aspektem życia i z lekkim przerażeniem przeglądałam ostatnio raport poświęcony rozwojowi osobistemu i zawodowemu Polaków przygotowany przez Benefit Systems. Wynika z niego, że aż 43% Polaków nie podjęło w ostatnim roku żadnych działań dotyczących rozwoju umiejętności potrzebnych w pracy zawodowej? Mimo to 59% badanych utrzymuje, że rozwój osobisty i zawodowy jest dla nich ważny. Do najczęściej wymienianych aktywności ankietowani zaliczają sport, czytanie książek oraz różnego rodzaju kursy i szkolenia.

Dzięki czytaniu masz szansę być lepszym człowiekiem i stawać się lepszym w tym, co robisz. Oczywiście wygospodarowanie czasu na lekturę wymaga od nas samodyscypliny, kreatywności, często wyrzeczeń, ale jeśli lubisz czytać to sam na sam z książką w dłoniach świetnie relaksuje i rekompensuje telenowelę, plotki z koleżanką czy zakupy.

Cieszę się ogromnie, że bliskie mi osoby czytają książki, bo dzięki temu możemy się wymieniać pozycjami wartymi uwagi i nie tracić fortuny w księgarniach. Wspólnie uczestniczymy też w interesujących nas wydarzeniach i szkoleniach. Normą jest, że się o tych godnych uwagi informujemy. W końcu z kim przystajesz taki się stajesz.

W mojej bibliotece znajdziecie książki P. Coelho, Osho, Dalajlamy, tuż obok poradniki: Perfekcyjnej Pani Domu, dietowe, fitnessowe, Ewy Chodakowskiej, są też z uwagi na wykonywany zawód pozycje ściśle związane z MLM, sprzedażą i obsługą Klienta, mnóstwo tego a regały się uginają. Mało za to mam romansów 🙂

Gdyby ktoś kazał mi wybrać jedną, jedyną najważniejszą, miałabym kłopot, ale jeśli wyrazicie zainteresowanie mogę Wam zrobić kiedyś wpis z TOP 20 🙂

Co zatem zamierzam przeczytać w sierpniu?

1. Spontanicznie zakupioną ostatnio w CH Auchan książkę „Twitter Sukces komunikacji w 140 znakach” @ErykMistewicz 

Dlaczego? Ponieważ dawno temu założyłam konto na Twitterze, ale kompletnie go nie używam. Postanowiłam to zmienić i liczę, że ta książka pomoże mi to nowe medium ogarnąć. A jak tam u Was, korzystacie z Twittera?

2. Zdobyczna. Od Karoliny. Jeden z efektów ostatniej wspólnej kawy. Karola przeczytała, w życie swojej rodziny wprowadziła, rekomenduje, więc przytargałam do domu i będę szukać w niej czegoś dla siebie. Na szybko już kilka przepisów wypatrzyłam. Pojawią się wkrótce na Zabieganej. „Dieta dla aktywnych” Loren Cordain, Joe Friel

Dlaczego? By dowiedzieć się, co jeść aby osiągać lepsze wyniki w sporcie. Co należy jeść przed ćwiczeniami, a co w trakcie i po treningu? Tego jedzenia w trakcie jakoś sobie wyobrazić na ten moment nie potrafię, ale przeczytam to się ustosunkuję i z pewnością dam Wam znać.

3. Z serii: kupiona, odłożona, doczekała się! „Trening kreatywności” Krzysztof J. Szmidt

Dlaczego? Bo dotyka obszarów, które pragnę rozwijać. Poznam dzięki niej metody twórczego rozwiązywania problemów, codzienną radość myślenia, myślenie kombinacyjne oraz dokładny opis treningu kreatywności, którą można ćwiczyć, a skoro można to wiadomo, że warto to robić. Dlaczego i czy warto być kreatywnym? Na to pytanie chyba nie muszę odpowiadać.

4. „Bingo” Marcina Szczygielskiego

Dlaczego? Rekomendowana przez jedną z sąsiadek i przekazana mi w ramach wymiany. Opowieść o tym o czym wielu ludzi zapomina. O tym, że człowiek nie wybiera sobie orientacji seksualnej, tylko się z nią rodzi.

5. „Energia kobiet” Grażyna Borkowska, Monika Chodyra, Agnieszka Kublik (praca zbiorowa)

Dlaczego? Bo przeczytały ją trzy bliskie mi kobiety w tym moja ukochana Babcia i stwierdziły, że warto. Lepszej rekomendacji nie potrzebuję.

Podziel się tym, co Ty aktualnie czytasz, bądź też planujesz przeczytać w najbliższym czasie.

Jeśli zainteresowała Cię któraś z moich sierpniowych propozycji i chcesz przeczytać recenzję – koniecznie zajrzyj tu we wrześniu!

20150807 - twitter2

 

 There are no comments

Add yours

Dodaj komentarz