Placki gryczane & zabiegane przemyślenia

20150706 – sniadanie4

Po weekendzie w kuchni nie ma pieczywa, a brzuszki głodne i domagają się śniadania. Za gorąco na zupki mleczne, więc szybko czaruję placki.

Składniki na 14 placków:

2 jajka

1 opakowanie twarożku grani (użyłam z Piątnicy)

5 łyżek mąki gryczanej

szczypta soli

Wszystko razem wymieszałam i nakładałam łyżką na gorącą teflonową patelnię formując małe placki. Smażyłam z obu stron na złoty kolor. Podałam z kawałkami nektarynek.

20150706 - sniadanie2

Jeśli masz taką możliwość, korzystaj z sezonu i planuj posiłki na powietrzu. Są zawsze atrakcją dla dzieci i smakują obłędnie! Możesz przygotować je na tarasie, balkonie, czy kocu w okolicznym parku. Bądź kreatywna.20150706 - sniadanie3 A po śniadaniu czas na leżakowanie 🙂

20150706 - sniadanie

W planach mamy też bibliotekę, plac zabaw i prasowanie na tarasie. Patent z wystawieniem deski do prasowania na taras sprzedała mi Kasia. Dzisiaj będę go testować po raz pierwszy i z pewnością dam Wam znać, jak mi poszło. Zakładam, że nie będzie bardziej gorąco niż na poddaszu 😉 No i Skarby będę miała „na oku” podczas ich zabaw w ogrodzie. Ostatecznie odkąd jestem mamą myślę również o tym, jaki obraz świata mają moje dzieci i dbam nie tylko o wspólny czas, ale także o jego jakość i o to, co razem w tym czasie robimy.

Droga Mamo, czy to co robisz teraz jest kreatywne i twórcze? W jakich barwach postrzega to Twoje dziecko? Czego go to nauczy? Czy wspiera jego rozwój, czy raczej daje średniej jakości wzorce? Wszystko można połączyć, choć nie ma co się oszukiwać, że wszystko da się wóczas zrobić na 101%. Być może, jeśli wybierzesz spacer czy plac zabaw obiad będzie jednodaniowy, kosze do prasowania pełne a z podłogi nie będzie można jeść. Za to dzieci będą szczęśliwsze i na świeżym powietrzu. Możesz też wybrać trening, uczynić z tego świetną zabawę z dzieckiem i wesprzeć takimi działaniami walkę o zdrowe, jędrne ciało i piękną sylwetkę. Jeśli pracujesz zawodowo, dbaj o to, by nie przynosić pracy do domu i jeśli już jesteś z rodziną to czerp z tego garściami, nie rozpraszaj się, bądź tu i teraz. Kochaj życie i codziennie staraj się uczynić je choć odrobinę piękniejsze niż było wczoraj.There are no comments

Add yours

Dodaj komentarz