1% i Ty możesz pomóc!

Ola

Dziś przychodzę do Was z apelem prywatnym. Jeśli śledzicie mnie regularnie z pewnością miałyście już okazję dowiedzieć się o Oli. Oleńka to córka mojej koleżanki Marty, rówieśniczka mojej Leny, bardzo dzielna i promienna dziewczynka. Determinację i siłę walki z pewnością odziedziczyła po swojej fantastycznej Mamie, która każdego dnia wstaje i walczy, robiąc wszystko, by zobaczyć uśmiech na ustach swojej córeczki, by ją nauczyć podstawowych rzeczy, które zdrowe dzieci w zasadzie w mig chwytają same. Im bardziej Ola stanie się niezależna i samodzielna tym łatwiej będzie dziewczynom w przyszłości. Tutaj każdy najmniejszy krok to efekt walki i wielu wylanych łez. Znam dziewczyny osobiście i bardzo im kibicuję, pamiętam filmy z pierwszymi samodzielnymi krokami Oli podłączonej do pajączków, pasów, maszyn. Widzę, jak wielki sukces razem już odniosły i wierzę, że będzie jeszcze lepiej. Niestety potężną barierę stanowią tu finanse. Marta wychowuje Olę sama, dlatego bez naszego wsparcia nie jest w stanie udźwignąć kosztów rehabilitacji i leczenia. Proszę Was o przeczytanie apelu, który do Was napisała i liczę na to, że udostępnicie tą wiadomość dalej. Warto pomagać, a okazane dobro z pewnością do Was powróci! Pamiętajcie o tym, by w zeznaniu rocznym pomniejszyć należny podatek o kwotę przekazaną na rzecz Oli. Z góry Wam za to dziękuję!

Jestem mamą cudownej, niepełnosprawnej dziewczynki. Ola jest zawsze uśmiechniętym dzieckiem. Miała jednak bardzo ciężki start, którego skutki odczuwać będzie do końca życia. Po porodzie została zarażona gronkowcem, który wywołał u niej zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i sepsę. Pobyty w szpitalach i wizyty w gabinetach lekarskich stały się dla niej codziennością. Podczas jednej z takich rutynowych wizyt okazało się, że Ola, ze względu na swój stan, wymaga założenia sondy do żołądka, którą jest karmiona do dziś. Ola trafiła także do wielu innych specjalistów, którzy zdiagnozowali jeszcze parę innych problemów; kardiologa (drożny otwór owalny), okulisty (zez oka lewego, wada wzroku), rehabilitanta (opóźnienie w rozwoju ruchowym, błędne wzorce ruchowe, zaburzenia integracji sensorycznej), psychologa (upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym), endokrynologa (zaburzenie wchłaniania węglowodanów), logopedy (opóźniony rozwój mowy, dysfonia, dysfagia), ortopedy (uszkodzenia pozapalne obu kości kończyn dolnych, skrócenie prawej kości udowej, aktualnie czekamy w kolejce na operację obu nóżek w Poznaniu). Dzięki pomocy życzliwych osób Ola robi ogromne postępy: mając 3,5 roku zaczęła stawiać pierwsze kroki, zaczyna także mówić, mimo że miała być dzieckiem leżącym i obojętnym! Niestety rezonans magnetyczny wykazał, że zmiany w mózgu Oli są trwałe i potrzebuje ona stałej, intensywnej i wielokierunkowej terapii. Jej koszty są ogromne, znacznie przewyższają moje możliwości finansowe. Aktualnie zbieram środki na zakup siedziska ortopedycznego, które utrwala prawidłowy wzorzec siedzenia i wspomaga korygowanie już istniejących wad postawy. Córka powinna też kilka razy w roku uczestniczyć w specjalistycznych turnusach rehabilitacyjnych, koszt dwutygodniowego pobytu to ok 4 tysiące złotych. Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie i o to, abyście zechcieli Państwo pomóc mi walczyć o zapewnienie Oli zdrowia, sprawności i szczęśliwego życia.
Darowizny można przekazywać na subkonto Oli w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Tytułem:
16044 Mróz Aleksandra Iława darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Za każdą pomoc dziękuję z całego serca.

Marta Mróz, mama Oli.

Ola3

Ola4

Ola2

Dziewczyny przebywają właśnie w szpitalu. Pamiętajcie więc o nich w myślach, modlitwach i wysyłajcie ten apel w świat. Im więcej osób go przeczyta tym większa, realna szansa na pomoc. Dziękuję!There are no comments

Add yours

Dodaj komentarz