Przedszkolne dni otwarte

a7

Dziecko odczuwa nadzwyczajną potrzebę obecności innych dzieci, potrzebuje ich jak witamin, jest to konieczne dla jego przyjemności. Jednak tę przyjemność odczuje tylko w uspokajającej i ubezpieczającej obecności swoich rodziców.

B. This, Bezpieczeństwo podstawowe, przyjemność socjalizacji

Jeśli macie okazję – zachęcam Was do korzystania z dni otwartych w przedszkolach. Dzięki tego typu akcjom Wasze dziecko ma szansę lepiej poznać otoczenie, panie i rówieśników, a Wy możecie przyjrzeć się wszystkiemu z bliska i być na wyciągnięcie ręki, dać mu poczucie bezpieczeństwa. Właściwa adaptacja ma olbrzymi wpływ na dalsze funkcjonowanie malucha w przedszkolu, warto więc poświęcić czas by w tym pierwszym stawianiu kroków poza domem dziecku pomóc. Dobrze przygotowane przedszkola dbają o ramy czasowe odwiedzin z uwagi na bezpieczeństwo przebywających w nich już maluchów, a w czasie dni otwartych gwarantują świetną zabawę, mnóstwo atrakcji i poczęstunek.

My wybór placówki mamy już za sobą, ale chętnie uczestniczymy w życiu przedszkolnym i w komplecie stawiamy się na wszelkie imprezy. Dzisiejszy dzień był bardzo wyczekiwany przez Lenkę i Maciusia, a nas utwierdził w przekonaniu, że wybraliśmy najlepsze przedszkole w okolicy.

Przy wejściu czekały na nas karty pracy, a po wykonaniu zadań i zebraniu kompletu pieczątek można było skorzystać z pokoju nagród. Tam czekało stanowisko fryzjerskie, balony, salon tatuażu, malowanie twarzy, można było również wykonać własnoręcznie magiczną różdżkę lub biżuterię. To ostatnie stanowisko jak się słusznie domyślacie cieszyło się największym powodzeniem wśród małych dziewczynek. Moja córeczka od małego kocha wszelkiego rodzaju świecidełka, więc jak usiadła przy błyskotkach to świata poza nimi nie widziała. Synek ćwicząc cierpliwość precyzyjnie nawlekał koraliki i zrobił bransoletkę dla mamy. Szalenie to było miłe!

Dziękujemy ekipie Zielonego Zakątka za fantastyczną organizację, zaangażowanie i pasję z której każdego dnia korzystają nasze największe Skarby.

Nie przedłużając – zapraszam do galerii zdjęć:

Rysując po śladzie uczę się pisać..a2Karetka, straż pożarna, wóz policyjny.. Wszystko jest mi świetnie znane. Kolejna pieczątka zdobyta!
a3Co powinno lądować w małych brzuszkach, a czego lepiej unikać? I z tym sobie świetnie radzę!a4Potrafimy wykonać sztuczne oddychanie oraz założyć opatrunek.
a6

a7Królestwo małych sroczek 🙂
a9Malowanie twarzy..a99 Księżniczka Lena Aleksandra prawie gotowa 😉a999 Pora zatem na różdżkę:a9999Szaleństwo na placu zabaw:a99999Na koniec moja cudna biżuteria zrobiona przez dzieci. Nie ma piękniejszej!a999999There are no comments

Add yours

Dodaj komentarz