Drugi Tydzień – Podsumowanie Diety

wyniki_diety

Po wczorajszym dniu ananasowym wstałam z radością i entuzjazmem, by szybko wskoczyć na wagę, bo dziś tzw. dzień kontrolny. To, co zobaczyłam miło mnie zaskoczyło. Ach, my kobiety to jednak jesteśmy przywiązane do wagi, chociaż wszędzie polecają przyjaźń z centymetrem. Przypominam zatem parametry i obiecuję porządnie się wreszcie zmierzyć. Póki co wystarczy mi fakt, że wchodzę bez problemu w spódnicę, która przed rozpoczęciem diety była bardzo obcisła.

Płeć: kobieta

Wzrost: 171cm

Wiek: 33 lata

Po dwóch tygodniach diety i aktywności fizycznej o której regularnie informowałam Was na stronie i facebooku uzyskałam następujące wyniki:

20150429 - waga

Waga: z 65,8 na 64,00 czyli 1,8 kg na minusie !!

% tłuszczu: 31,5% i tu % bez zmian, ale jak słusznie zauważyła jedna z Czytelniczek 31,5% z 65,8 kg daje 20,727 kg, natomiast 31,5% z 64 to już 20,16 kg 🙂

% wody: z 48,2 na 48,1 czyli 0,1 punktów procentowych na minusie.  Norma dla kobiet jest od 45 do 60.

Wskaźnik tłuszczu wisceralnego (to tłuszcz znajdujący się w jamie brzusznej, otaczający organy witalne, zdrowa osoba ma go na poziomie 1-12): 3 i tu nie odnotowałam zmian

% masy mięśniowej: z 42,8 na 41,6 czyli 1,2% na minusie i z tego akurat się nie cieszę zupełnie, ale czego innego oczekiwać po aerobach ;) Trzeba zacząć dźwigać ciężary, co jak już pisałam, planuję rozpocząć jesienią.

Wskaźnik budowy ciała: poziom 5, czyli normalny, tutaj nie odnotowałam zmian, nadal utrzymuję 5

Waga kości: 2,2 kg

Wiek metaboliczny: 36 lat, więc bez zmian, ale to i tak o 3 więcej niż mam, więc walczę dalej :)

Tymczasem wypiłam szklankę ciepłej wody z cytryną i pędzę na spacer z psem. Menu i aktywność na dziś pojawi się w późniejszym wpisie ok. 10:00.

Życzę Wam cudownego dnia!There are 4 comments

Add yours
 1. ankaottak

  Elwira, polecam przeliczyć procenty na kg, zobaczysz różnicę 😉 Bo 31,5% tłuszczu zarówno w pierwszym jak i w drugim badaniu daje inną masę tłuszczu. 31,5% z 65,8 kg daje 20,727 kg, natomiast 31,5% z 64 to już 20,16 kg. Jest różnica? No pewnie! Gratuluję, spaliłaś 0,711 kg tłuszczu!
  Wybacz, że wytknę Ci ten błąd, który już za tydzień podczas wyborów prezydenckich będzie bardzo „na czasie”. Otóż piszesz, że jest mniej wody o 0,1%. To błąd. Mniej masz o 0,1 punktów procentowych.

 2. Margot

  Nie myśl że się czepiam..
  Ale jestem dietetykiem i nie wiem kto Ci zapotrzebowanie ustalal ale kobieta w twoim wieku i o średniej aktywności fizycznej powinna jeść w granicach 2000 kcal ustalając dietę powinnasc zejść do 1500 kcal.twój organizm dostaje Malo i dlatego tak spadasz z wagi i bardzo prawdopodobne ze szybko po zakończeniu diety przytyjesz..
  Pomyśl o tym piszę to w dobrej wierze

  • Elwira

   Margot bardzo Ci dziękuję za opinię. Dieta jest od dietetyka, ja dodatkowo włączyłam naturalne koktajle Wellness by Oriflame, bo mam do nich większe zaufanie niż do suplementów z apteki. Koleżanka rok młodsza o podobnym stylu życia i wadze zrealizowała tą dietę wraz z wyprowadzeniem, nie wróciła do wagi startowej a jest już prawie rok po „kuracji”, więc jestem dobrej myśli 😉 Jak widać ilu dietetyków tyle spojrzeń na zapotrzebowanie. Jedząc 1500-1600 kcal jedynie utrzymywałam wagę na poziomie 65kg a nie na tym mi zależy. Poza tym czuję się świetnie, mam więcej energii, jem zdrowo, więc na ten moment jestem usatysfakcjonowana. Przy wyprowadzeniu włączę siłownię i liczę na to, że słynny efekt jojo mnie ominie 😉


Dodaj komentarz