Trening mowy: ćwiczenia i zabawy logopedyczne

t1

Trochę chorujemy, ale zapewniam Was, że my się w domu nie nudzimy! Dziś przedstawiam kolejną część naszych zmagań z poprawną wymową. Uczy się Lenka, z nią Maciuś a przy okazji mama korzysta, własną wymowę szlifując. Taka gimnastyka języka może zamienić się w świetną zabawę. Nie jest to zwykłe powtarzanie trudnych do wymówienia słów, ale przyjazna forma gier, zabaw, czy dopisywania dalszych części historyjek. Dzięki tak przyjaznej formie nie musimy dzieci w żaden sposób zmuszać do ćwiczeń, bo same są chętne i aktywnie w nich uczestniczą. Dla mnie bomba!

W treningu logopedycznym pomagają nam książki o których wspominałam tutaj. Dziś przybliżę Wam najnowszą pozycję, a jest nią „Zeszytowy Trening Mowy” którego autorką jest Dr Marta Galewska-Kustra. Za piękne obrazki odpowiada zaś Joanna Kłos. Książka wraz z dwiema innymi pozycjami trafiła do nas dzięki uprzejmości Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Z tego co widzę na stronie aktualnie trwa promocja na ten produkt i kosztuje on jedynie 12,50zł. Warto skorzystać szczególnie, że przed nami długie jesienno-zimowe wieczory, które trzeba będzie jakoś dzieciakom uatrakcyjnić. Ten zeszyt może Wam i w tej kwestii pomóc.

Z treningiem mowy u dzieci jest dokładnie tak jak z każdą inną umiejętnością. Aby dojść do perfekcji należy systematycznie ćwiczyć przy czym tu według naszego logopedy wystarczy 5-10 minut dziennie. Jeśli regularnie do nas zaglądacie to już wiecie, że najchętniej uczymy się przez zabawę. Łączymy przyjemne z pożytecznym i tym samym fantastycznie  spędzamy ze sobą czas. Mamy nadzieję zarazić Was tą formą, dlatego zachęcamy do lektury.

Naszą przygodę z zabawami logopedycznymi rozpoczęły „Wierszyki ćwiczące języki” , tuż po nich śledziłyśmy zabawne przygody Muchy Fefe, która jest bohaterką książki „Z muchą na luzie ćwiczymy buzię”. Przyszła więc pora na sprawdzenie języka i powalczenie o dyplom 🙂

„Zeszytowy trening Mowy” to książka, która pozwoli Wam zweryfikować, czy dzieci poprawnie wypowiadają najtrudniejsze polskie głoski takie jak k, g, l, ś, ż, ć, dż, s, z, c, dz, sz, ź, cz, dź, r. Znajdziecie w niej wskazówki z których dowiecie się jak poprawnie dane ćwiczenie wykonać, na co warto zwrócić przy nim uwagę oraz informację w jakim wieku dziecko powinno już daną głoskę poprawnie wypowiadać. Na ostatnich stronach znajdziecie elementy do wycięcia, które wykorzystacie w zaproponowanych tu grach i zabawach. Podczas zabawy w ruch pójdą nie tylko języki, ale i nożyczki, klej, kostka do gry i dziecięca wyobraźnia. Moim dzieciom ta forma bardzo przypadła do gustu, a i ja się przy okazji świetnie bawię.

Poniżej „Zeszyt..” w akcji, więc macie okazję zobaczyć jak różnorodne są to metody nauki. Na końcu książki znajdziecie podsumowanie treningu oraz Dyplom dla Mistrza Pięknej Wymowy oraz jego rodziców 🙂 Nam jeszcze zostało kilka ćwiczeń do wykonania, więc wciąż na tytuł Mistrza pracujemy. Zapraszam do Zabieganej galerii. Same zobaczcie, jak ciekawy jest to trening!

t8

t1

t3

t5

t7

Zeszyt jak i inne wspomniane wyżej książki do kupienia tutaj – klik!

UWAGA! Otrzymałam właśnie fantastyczną wiadomość od Autorki w/w książek, więc szybciutko podaję ją dalej:

Data: 24.10.2015r. (najbliższa sobota)

Godzina: 10.15-11.00

Stoisko: Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Będzie można osobiście spotkać się z Fefe, uścisnąć jej łapkę, a nawet zrobić sobie z nią zdjęcie! Do zgarnięcia będą również autografy, naklejki oraz przypinki z wizerunkiem muchy. Na stoisku będą dostępne wszystkie książki z serii „Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać”, więc warto się skorzystać. Krakowianie, ależ ja Wam zazdroszczę!

fefeThere are no comments

Add yours

Dodaj komentarz