Poduszka cebuszka dla mamy i maluszka

HaniaFB

Jeszcze będąc w ciąży i dbając o w miarę spokojny sen podpytywałam Was o poduszki do karmienia. Ostatecznie mój wybór padł na polską, wielokrotnie nagradzaną poduszkę Cebuszkę Multi Ornament Dżersej od CebaBaby – klik! Dziś opowiem Wam o niej więcej, bo lubię się chwalić na blogu rzeczami, które mnie zachwycają, a tak było i tym razem. Być może właśnie jesteście na etapie poszukiwań albo szukacie trafionego prezentu dla przyszłej mamy bądź maluszka. Ta poducha zadowoli każdy duet! Zdradzę też nasze sposoby na ulewanie u noworodków.

Wybór poduszek na rynku jestc2 olbrzymi i można się pogubić. Dla mnie poza estetyką liczyło się wypełnienie i funkcjonalność. Cebuszka jako jedyny tego typu produkt w Polsce ma w sobie mikroperły, które w razie potrzeby można dokupić i uzupełnić. Te małe kuleczki są genialne, bo przesypują się pod wpływem zmiany ułożenia ciała i układają tak, byście poczuły się jak królowe. Szalenie to przyjemne! Dla mnie na starcie było ich aż nadmiar i minął tydzień zanim poducha się zintegrowała ze mną i brzuszkiem. Od tego momentu byłyśmy nierozłączne do końca ciąży. Tydzień temu przejęła ją Hania, ale o tym poniżej.

Jako świadomy Klient zanim dokonam wyboru sprawdzam skład. Robię to zarówno podczas zakupów spożywczych, jak i odzieżowych, czy w szczególności dziecięcych. Na stronie producenta cebuszki doczytałam dodatkowo, że posiada ona wiele certyfikatów gwarantujących bezpieczeństwo. Doceniam ją dziś nie tylko ja, doceniają też inne mamy.

c1

 c3c5c4

W lutym 2016 roku decyzją Kapituły XIV edycji Konkursu „Świat przyjazny dziecku” (www.kopd.pl) Cebuszka Multi otrzymała wyróżnienie w kategorii „Do
m”. Produkt jest więc teraz oznaczony logotypem KOPD, potwierdzającym jego wysoką jakość i przydatność w okresie ciąży i karmienia.

c6

Jeśli zatem przy zakupie zwracacie uwagę na wypełnienie i skład materiału – te informacje powinny Was ucieszyć. W wielu poduszkach wypełnieniem jest sztuczna ocieplina.

Na koniec kilka zdjęć z naszego prywatnegc7o archiwum. Możecie zobaczyć na nich, jak precyzyjnie wykonano poduchę oraz jak wspiera ona od tygodnia naszą Hanię. Małe dzieci powinny spać na pleckach lub na boku. Zapobiega to ewentualnemu zakrztuszeniu się podczas ulewania. Nasza córeczka to straszny głodomór, któremu zdarza się czasami ulewać, dlatego do snu układam ją na boczek i za pleckami kładę poduszkę cebuszkę.
Ta gwarantuje młodej zdrowy sen, ogrzewa i sprawia wrażenie, że ktoś śpi obok, blisko, więc Hanka mi się tak często nie wybudza. Za radą położnej i pediatry, pod materacyk włożyliśmy wałek z ręcznika, dzięki czemu mała śpi z główką wyżej, a to też wspiera właściwe przemieszczanie się pokarmu do brzuszka.

Poduszkę cebuszkę z powodzeniem wykorzystuję też podczas karmienia piersią. I tu sprawdza się znakomicie, dlatego polecam gorąco!

Na stronie producenta znajdziecie wiele wzorów i kolorów – klik!

13649255_1011023229012927_1489612627_n(1)

HaniaFB

Hania3

_MG_9862

Oprócz poduszki od Ceba Baby mamy jeszcze ręcznik z kapturkiem o wymiarach 100 x 100cm, więc posłuży nam dużo dłużej niż te mniejsze kapturki, jakich używałam w czasach, gdy Lenka z Maćkiem byli mali – jakkolwiek to brzmi 😉 Mała po wyjęciu z wanienki, opatulona tym ręcznikiem błyskawicznie się ogrzewa i uspokaja.

Ręcznik tutaj – klik!_MG_9853

I mamy matę turystyczną o wymiarach 40 x 60cm, która już wiele razy uchroniła nam materac czy narożnik przed nagłym siusianiem podczas wietrzenia pupy, czy przewijania. Mata po złożeniu i spięciu zajmuje niewiele miejsca, a gwarantuje higienę i komfort, więc również polecam._MG_9856

Dajcie znać, jak wyglądają Wasze wybory w zakresie poduszek i wyprawki dla niemowląt? A większej ilości zdjęć z użytkowania polecanych produktów znajdziecie na naszym Instagramie – kliknij, obserwuj!

Hania2There are 6 comments

Add yours
  1. Paulina optymistycznie.eu

    Mówiąc szczerze – przy następnej ciąży taka poduszka to będzie mój must have, który jeszcze w ciąży będzie pomagał mi spać na boku (używałam wtedy zwykłych poduszek co nie było zbyt wygodne), później do karmienia, otulania dziecka i w przyszłości do ochrony dziecka podczas spania od zimnej ściany 🙂 ta poduszka serio długo posłuży.


Dodaj komentarz