Poznaj moje perfekcyjne sposoby na wykorzystanie czasu podczas prasowania i kup taniej Philips PerfectCare Elite Plus!

IMG_0281

Witamy w domu rodziny wielodzietnej! Mając trójkę małych dzieci pranie i prasowanie zdaje się nie mieć końca. Kosze prania oczekującego na prasowanie piętrzą się w nieskończoność, spędzając sen z powiek wielu mamom. Wiesz, że kiedyś obudziłam się w nocy zlana potem, bo przyśniło mi się, że Maciek ma wyjazd do teatru a ja w stosie prania, którego nie ogarnęłam, bezskutecznie staram się znaleźć jego jedyną białą koszulę? Nie raz i nie dwa, zwlekałam z prasowaniem w nieskończoność, a kąt biurowy urządzony w sypialni był zasypany pościelą i ubraniami całej naszej piątki. Starałam się wymyślić jakiś system ułatwiający życie i rozprawienie się z tym problemem. Mało tego! Po kilku latach udoskonaliłam go to tego stopnia, że prasowanie w miarę potrzeb jest dla mnie czasem relaksu albo rozwoju. I nie! Nie zwariowałam, nie starzeję się i nie zamieniłam na mózg z Perfekcyjną Panią Domu. Już Ci wszystko spokojnie tłumaczę, a na koniec mam niespodziankę dla Czytelników w formie kodów rabatowych na zakup żelazka z generatorem pary Philips PerfectCare Elite Plus 20% taniej!

Podchodziłam do prasowania jak do jeża, ponieważ…

Nie posiadałam odpowiedniego żelazka. Najpierw synonimem porządnego żelazka był dla mnie ciężki, toporny sprzęt, który bardziej zniechęcał do tej i tak niespecjalnie lubianej przeze mnie czynności, niż dbał o jakość bicepsów. Gdzieś na kobiecym forum przeczytałam, że życie w tej kwestii ułatwia stacja parowa, więc kupiłam ją spontanicznie w jednym z marketów. Była podejrzanie tania, ale znanej marki i choć wniosła prasowanie na inny poziom to jednak nie zachwycała, bo wciąż zdarzało mi się przypalić ulubioną bluzkę, wciąż musiałam dzielić pranie na to delikatne i bardziej wymagające, a następnie machać pokrętłem, aby uzyskać optymalną temperaturę. Nie doczytałam, że producent zaleca używanie wody demineralizowanej i bardzo szybko owa stacja poza parą zaczęła zostawiać na ubraniu smugi z kamienia i rdzy. Na nic się zdało odkamienianie, więc sprzęt trzeba było wymienić. Byłam już mądrzejsza i potrafiłam lepiej określić oczekiwania w stosunku do stacji parowej. Podpowiem Ci teraz na co warto zwrócić uwagę przy zakupie.

Jak dobrze wybrać stację parową?

Wybór dobrej stacji parowej to nie lada wyzwanie. Podpowiem Ci jednak na czym się skupić dokonując zakupu i co faktycznie uprzyjemnia prasowanie. Pamiętaj, że kupujesz sprzęt na lata, więc nie wybieraj najtańszej opcji, bo rozczarujesz się i z prasowaniem nie polubisz. Patrz na wyrzut pary oraz możliwość dolewania wody w trakcie prasowania. Zakładam, że w trakcie jednej sesji dużej porcji prania będziesz potrzebowała uzupełnić zbiornik z wodą. W mojej pierwszej stacji irytował mnie bardzo ten moment, ponieważ przedłużał cały proces. Wodę mogłam wlewać jedynie do chłodnego żelazka, a to w czasie pracy jak się domyślasz jest gorące. Po wyprasowaniu jednej partii musiałam przerywać pracę i zwykle już do niej nie wracałam, bo zajęłam się czymś innym, co powodowało, że sterta prania rosła. Stare żelazko wielokrotnie zawracało mnie też z trasy do domu, ponieważ nie pamiętałam, czy zostało wyłączone i dla bezpieczeństwa wolałam wrócić, by to sprawdzić niż spowodować pożar. Nowoczesne sprzęty, wyłączają się automatycznie i to na prawdę ułatwia życie! Podobnie rzecz się miała z przestarzałym pokrętłem na którym kropeczkami miałam oznaczony len, bawełnę, czy jedwab. Sortowanie tkanin nie oszczędzało czasu ani nerwów w momencie, gdy w biegu zapomniałam odczekać aż żelazko się ochłodzi i cudownie przypalałam ulubioną koszulę, czy jedwabną apaszkę. Nowoczesne żelazka są wyposażone w technologie, które zapewniają optymalną temperaturę i automatycznie dopasowują wyrzut pary, gwarantując idealne efekty prasowania i to bez ryzyka przypalenia – nawet gdy zostawimy włączone żelazko bezpośrednio na ubraniu. Do tego są dużo lżejsze, więc nie obciążają nadgarstka nawet podczas dłuższych sesji, gdy góra prania zdaje się nie mieć końca.

Z elementów na które warto jeszcze zwrócić uwagę należy wymienić prasowanie w pionie. Delikatne koronki, czy tiulowe spódnice ciężko wyprasować na desce. Praca w pionie przydaje się także przy prasowaniu firan i zasłon. W moim odczuciu nie bez znaczenia jest także design, jakość wykonania sprzętu, czy okres na jaki producent udziela gwarancji.

Wszystkie te cechy znalazłam w wypatrzonym u Pani Gadżet inteligentnym żelazku z generatorem pary Philips PerfectCare Elite Plus.

Jak w prosty sposób uprzyjemnić sobie prasowanie?

Przede wszystkim używam wody zapachowej demineralizowanej, która kosztuje ok. 6zł/litr. To taki przyjemny zabieg aromaterapii przy okazji, który sprawia, że żmudną czynność można odczarować i podciągnąć pod kwestie relaksu. Jeśli o tym drugim mowa to polecam dobrą muzykę i tu sprawdzają mi się świetnie listy przebojów na Spotify lub teledyski z YouTube. Dzięki prasowaniu jestem także w stanie być na bieżąco z popularnymi serialami na Netflixie. Aktualnie oglądam kolejny już sezon „Orange Is the New Black”. Znasz? Lubisz?

Równie dobre są umawiane sesje telefoniczne z przyjaciółką. Już jakoś tak mam, że w duecie prasuje mi się lepiej 🙂

Moje perfekcyjne sposoby na wykorzystanie czasu podczas prasowania

Wielozadaniowość to moje drugie imię i choć często potrafi nas ona zgubić to w przypadku prasowania, zaoszczędza czas i wspiera rozwój osobisty. Bardzo często my mamy, pracujące z domu, skupiamy się jedynie na wykonywaniu czynności domowych, koncentrujemy na dzieciach i gotowaniu, zapominając w tym wszystkim o sobie. Tymczasem nawet podczas prasowania jesteśmy w stanie podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, słuchając podcastów, czy ucząc się języka. Tu mogę wam polecić serię „Blondynka na językach” z której kursów sama od lat korzystam.

Ciężko jest Ci wygospodarować czas na naukę? Zacznij więcej prasować 😉

Z moich wyliczeń wynika, że z żelazkiem w dłoni spędzam 2 godziny tygodniowo, co daje aż 108h rocznie! Warto je zatem mądrze wykorzystać.

Kup żelazko z generatorem pary Philips PerfectCare Elite Plus 20% taniej!

Wystarczy, że podzielisz się swoimi pomysłami na wykorzystanie czasu podczas prasowania. Oglądasz wówczas telewizję, dzwonisz do bliskich, a może tak jak ja zdobywasz nowe umiejętności? Na Twoją odpowiedź czekam do 26.11.2018r. Wyników szukaj w tym artykule 27.11.2018r. Wygrywają aż trzy osoby a szczegółowy regulamin akcji znajdziesz tutaj. Powodzenia!



There are 5 comments

Add yours

Dodaj komentarz