Wielkanoc to również kwiaty – w domu, ogrodzie, na tarasie, klatce schodowej itp.
Bratki, prymulki, stokrotki, żonkile.. możecie kupić w sklepach ogrodniczych. U mnie to kwota 1,90-4,90zł/szt. w zależności od tego, jaki rodzaj kwiatka wybiorę. Najtańsze są bratki.
Uwielbiam kwiaty! Wszystkie, bez wyjątku! Aby zatrzymać je na dłużej poza tymi ciętymi w wazonie dekoruję dom również gotowymi sadzonkami.
Żadna ze mnie ogrodniczka, ale gdy w ruch pójdą rękawiczki, ziemia, sadzonki i donice po chwili mam już gotową dekorację.
Pamiętajcie, że dziś ostatni gwizdek, by posiać bogatą w witaminy C, A, B1, sole mineralne i olejki eteryczne rzeżuchę!
„Jak wyhodować rzeżuchę?
Do naczynia włóż watę lub ligninę, możesz też rozłożyć ją na płaskim talerzu albo obłożyć nią zewnętrzną stronę salaterki (wówczas rzeżucha będzie przypominać zieloną górkę).
Zwilż watę wodą. Rozsyp nasiona rzeżuchy. Postaraj się zrobić to w miarę równomiernie, by nie było „łysych” miejsc. Spryskaj je wodą.
Przez cały okres uprawy rzeżuchy (a trwa to około 1,5 tygodnia) podlewaj wodą (trzeba to robić codziennie, bardzo ważna jest tu regularność). Pierwsze nasiona kiełkują już po 2–3 dniach. Rzeżucha wyrośnie szybciej, jeśli postawisz ją w słonecznym, ciepłym miejscu. Po ok. 10 dniach można już ścinać rzeżuchę i jeść.”
Źródło: polki.pl
U mnie rzeżucha jest rozsypywana na zwilżonych płatkach kosmetycznych. A co! Rok temu już to przetestowałam i wyszło cudnie, więc w tym roku czynię podobnie. Tuż po zasianiu trafia do kotłowni, bo tam jest najcieplej. Po 2 dniach przenoszę ją na parapet. Aby pamiętać o podlewaniu – ustawiam przypomnienie w komórce. Trzeba sobie jakoś radzić 😉
W czasie prac ogrodowych wspiera mnie koktajl: mleko kokosowe, banan i maliny. Mniam!
Wszelkie moje donice, większe i małe kupiłam w ikea.
Kwiatki i ziemię nabywam w miejscowym Centrum Ogrodniczym. Mają duży wybór, jakościowo są lepsi niż markety, a i doradztwo pierwsza klasa, więc mieszkającym w okolicy gorąco polecam!
Pierwsza część inspiracji tutaj 🙂
There are no comments
Add yours