Skakankowe LOVE

skakanka-wyzwanie-30dni

Lato tuż, tuż.. więc walczymy, nie poddajemy się! Od dziś każdy swój trening wzbogacam o skakankę i Ciebie też do tego zachęcam.

Podejmiesz wyzwanie Zabieganej Mamy? 🙂 No dalej, rusz tyłek z kanapy!

Zaczynamy od 2 minut i na tym się dziś skup. Nie patrz na grafik, ustaw swoją ulubioną muzykę do ćwiczeń, wykonaj 5 minutową rozgrzewkę i zacznij skakać. Nic się samo nie wydarzy.

Pamiętam, że moje pierwsze próby skakankowe zakończyły się bólem kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, ponieważ łapałam za skakankę spontanicznie, bez rozgrzewki i skakałam na boso. Nie popełniaj więc tego błędu i dobrze się do skakania przygotuj.

Dobrze jest też mieć w zasięgu butelkę z wodą mineralną albo własnoręcznie przygotowanym napojem. Jeśli potrzebujesz przerwy, nie stawaj tylko maszeruj w miejscu. Dasz radę!

Przepis na domowy napój izotoniczny:

2 szklanki niegazowanej wody mineralnej

1/8 łyżeczki różowej soli himalajskiej

2 łyżki naturalnego miodu

1/2 szklanki świeżo wyciśniętego soku (limonka, cytryna,pomarańcza albo mix)

Jeśli poniesie Cię fantazja to w sezonie zamiast soku możesz zmiksować truskawki czy arbuzy.

Taki domowy napój możesz również wzbogacić o listki mięty.

Unikaj neonowych napojów ze sklepu, bądź kreatywna i zwracaj uwagę na to co pijesz. Twój organizm będzie Ci za to wdzięczny!

skakanka-wyzwanie-30dni

 There are 6 comments

Add yours
 1. 30-dniowe wyzwania

  […] w domu natknęłam się na różnego rodzaju trzydziestodniowe wyzwania, np.: PRZYSIADY PLANK SKAKANKA i wiele, wiele innych… Wiadomo, że każdy rodzaj aktywności wykonywany regularnie daje efekty, […]

 2. Ania

  Czy podskoki należy wykonywać obunóż czy może naprzemiennie?
  Ja zaczęłam najpierw od innego wyzwania, tylko tam zamiast określoną ilość minut, skakało się określoną ilość razy. Postanowiłam w trakcie zmienić ćwiczenia na to wyzwanie, ponieważ przy szybkim skakaniu i przy większej ilości można się pogubić w liczeniu, przy czym człowiek nie skupia się odpowiednio na samym skakaniu i na dobrej muzyce 😉
  P.S. Chętnie spróbuje przepisu na napój

  • webmaster

   Tak, ta moja grafika krąży po wielu grupach w sieci 🙂 Cieszę się, że skakanka kupiona. Trzymam kciuki za sukces! Mnie z uwagi na karmienie trochę ciężej teraz skakać, ale wracam niebawem 😉


Dodaj komentarz